O NÁS

Na mapu slovenských festivalov sa po ročnej pauze vracia jazz-fusion festival Zvuk for Štiavnica. 17.–19. augusta 2017 prinesie do Banskej Štiavnice opäť kvalitnú hudbu v žánroch jazz, fusion, crossover, súčasná hudba, world music a ďalších.

Ako predošlé ročníky i tento rok má festival za cieľ vyhovieť širokému a rôznorodému publiku. Osloviť náročných milovníkov jazzu, objavovať nové možnosti s nadšencami a zaujať tých, ktorí tomuto hudobnému žánru ešte nepodľahli.

Slovenskí a zahraniční interpreti a interpretky sa predstavia v priestoroch, ktoré svojou špecifickou atmosférou dotvoria zážitok zo samotnej hudby. Zvuky jazzu budú znieť nie len v prítmí štiavnických kaviarní a Kultúrneho centra, ale aj vonku na terasách, medzi históriou dýchajúcimi budovami, či v Botanickej záhrade. Okrem hlavného hudobného programu sa tento rok môžete tešiť na Jazzové raňajky v podobe rannej jam session, vernisáž obrazov spojenú s koncertom, či hudobný workshop pre rodiny s deťmi v obľúbenej štiavnickej čajovni.

Novinkou tohto ročníku je spolupráca so slovenským hudobným vydavateľstvom Real Music House, vďaka ktorému vám na festival prinesieme viac kvalitnej slovenskej hudby.

Svojou špecifickosťou festival rozšíri kultúrne možnosti, ktoré Banská Štiavnica poskytuje svojim obyvateľom, domácim i zahraničným turistom.

© Zvuk for Štiavnica 2017